Francusko udruženje veterinara upozorilo je danas da kućne ljubimce, posebno pse i mačke, ne treba dezinfikovati sredstvima na bazi alkohola jer mogu biti štetna za njih, već je dovoljno oprati im šape vodom i sapunom.
Nacionalni park Jeloustoun organizovao je hvatanje najmanje 550 divljih bizona, od kojih su 442 ubijena radi kontrole populacije u prirodnom rezervatu.
Zlatni retriver Sandens postao je poznat širom Kolorada jer pomaže komšijama lošeg zdravstenog stanja da nabave hranu i lekove potrebne za svakodnevni život, a time ujedno doprinosi sprečavanju širenja koronavirusa.
Divlja puma, koja je u potrazi za hranom dolutala s planinskog područja oko Santijaga i šetala praznim ulicama glavnog čileanskog grada u kojem je na snazi bio policijski čas zbog pandemije virusa korona, uhvaćena je u utorak u zoru, saopštila je policija.
Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije organizovalo je prvo takmičenje u zimskom hranjenju ptica "Ptice moje hranilice" koje je trajalo od 22. decembra 2019. do 21. marta 2020. godine.
Priroda ume da bude vrlo okrutna, a takav je i primer jednog ždrebeta zebre, čiju je mamu ubio čopor lavova. Reč je o malenom Diriji, koji se sada nalazi u rezervatu za životinje "Sheldrick Wildlife Trust".
Preporuka veterinara vlasnicima kućnih ljubimaca je da po povratku u stan iz šetnje psima operu šape šamponom koji se inače koristi, a nikako sapunom ili šamponom za ljude, u alkoholu ili asepsolu, izjavila je danas urednica emisije Klinika Vet i portala Petface Dragana Pačanin Sajkov za N1.
Mladunčad polarnog medveda prvi put su izašli van jazbine u zoološkom vrtu u Holandiji, ali tome niko nije mogao da prisustvuje jer je park zatvoren zbog virusa korona, piše People.
Vlada Srbije usvojila je izmenu ograničenja kretanja tokom policijskog časa, kako bi građani mogli da prošetaju svoje kućne ljubimce jednom tokom večeri.
Pas iz Hongkonga, star 17 godina, za koga se netačno sumnjalo da je zaražen virusom korona, uginuo je dva dana nakon puštanja iz karantina, objavile su lokalne vlasti u tom gradu.
Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije od četvrtka, 19. marta od 17 časova na svom Jutjub kanalu započinje sa onlajn predavanjima čije će teme biti prirodnjačke.
Ako ste se pitali zašto većina domaćih mačaka ima bele šape, rešenje ove enigme seže 10.000 godina unazad, kada su ljudi počeli da pripitomljavaju divlje mačke.
Dileme nije bilo - kad je na udaljenom tropskom ostrvu nedavno nestala termalna kamera, skupoceni deo istraživačke opreme, osumnjičeni je mogao biti samo jedan kradljivac primerenog naziva - rak pljačkaš.
Albu, što na latinskom znači "belo", spasilo je Udruženje za opstanak orangutana u Borneu 2017. godine, nakon što su otkrili da gladuje u kavezu u kojem su je držali seljaci u selu Tanggirang, u središnjem Kalimantanu.